Для педагогов и модераторов.

Віншуем пераможцаў раённага этапу рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

Дата: 22 апреля 2017 в 12:25, Обновлено 26 апреля 2017 в 21:15
556 просмотров

З мэтай павышэння цікавасці навучэнцаў да чытання, выхавання падрастаючага пакалення на лепшых узорах нацыянальнай літаратуры, пашырэння чытацкага кругагляду, пошуку і падтрымкі таленавітай моладзі, 21 красавіка  2017 года адбыўся раённы этап  рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”, дэвіз якога – “Чытаем шмат, чытаем разам, ствараем сябе і краіну!”.

Вучні VI-VII класаў СШ № 39 г. Гродна сталі пераможцамі дадзенага конкурсу і атрымалі дыплом трэцяй ступені.

Віншуем Чарапок Дар’ю (VI «Д» класс), Сідар Аліну (VI «Д» класс), Красікава Аляксандра (VII «Ж» класс), Хаткевіча Яраслава (VII «Д» класс), Бужынскую Юлію (VII «Е» клас), Салавей Дзіяну  (VII «Е» клас), Шаптуна Цімафея (VII «Е» клас), Свойчык Вікторыю  (VII «Е» клас) і іх настаўніка беларускай мовы і літаратуры Скрыпко Галіну Міхайлаўну!