Бацькоўскі сход "Нашы поспехі і дасягненні"

Дата: 16 декабря 2017 в 15:36, Обновлено 17 декабря 2017 в 18:35
550 просмотров

14 снежня 2017 года ў VII "А" класе прайшоў бацькоўскі сход "Нашы поспехі і дасягненні", на якім былі прадстаўлены фрагменты ўрокаў па беларускай мове і беларускай літаратуры.

Вучні дэманстравалі свае веды па беларускай мове, вялі дыскусію пра прыгажосць роднага слова. З дапамогай сігнальных картак вызначалі асобу, спражэнне дзеясловаў. Працавалі ў групах і вызначалі граматычныя катэгорыі дзеяслова, а затым прадстаўлялі свае веды і ўменні.

Артыстычна і тэатралізавана вучні дэкламавалі вершы. А інсцэніраваныя байкі прывялі бацькоў у захапленне.

Падчас бацькоўскага сходу ўдзельнікі разважалі пра школьныя поспехі і дасягненні. Спланавалі мерапрыемствы на канікулы.       Усе: і вучні, і бацькі, і класны кіраўнік Т.М.Байко – атрымалі задавальненне ад супрацоўніцтва.