Для педагогов и модераторов.

Пераможцы раённага этапу абласнога конкурсу відэаролікаў "У краіне роднай мовы"

Дата: 22 февраля 2019 в 10:49, Обновлено 22 февраля 2019 в 11:07
1 169 просмотров

З мэтай выхавання ў навучэнцаў павагі да роднай мовы, засваення культурных, духоўных традыцый і каштоўнасцей беларускага народа з 13 па 19 лютага 2019 года ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі праходзіў раённы этап абласнога конкурсу відэаролікаў “У краіне роднай мовы”, прысвечанага Міжнароднаму дню роднай мовы.

За 90 секунд удзельнікі конкурсу ў мастацкай форме распавялі аб ролі сваёй установы адукацыі ў пашырэнні сферы выкарыстання беларускай мовы, аб мерапрыемствах па далучэнні моладзі да вывучэння айчыннай гісторыі, культуры, традыцый свайго народа, аб выхаванні дзяцей і падлеткаў на лепшых узорах нацыянальнай літаратуры.

Віншуем Кавалевіча Ягора, Лянцэвіч Кацярыну, Крыўду Сямёна, Трафімчык Ксенію, навучэнцаў ІІ класа і кіраўніка Марозаву Юлію Валер'еўну, настаўніка пачатковых класаў з дыпломам II ступені!