Конкурс продлен! Принимайте участие!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!
Нужна ли установка турникетов для организации пропускного режима в школе?
Всего 2075 человек

Год Малой Родины 2018

Дата: 7 апреля в 09:33, Обновлено 28 августа в 19:04
Автор: Качан С. В.

Фотазамалёўка «Вандроўка па праспекце Кляцкова!» Юркевіч Вольгі Валер'еўны,

настаўніка геаграфіі

«Горад Гродна, горад над Нёманам, прыгожы сваёй гісторыяй, непаўторны сваёй архітэктурай і выдатнымі вуліцамі і, безумоўна, ветлівымі і добразычлівымі жыхарамі! Гэта – мой горад! Маё жыццё! І мая, такая родная з году ў год вуліца, а калі быць дакладнай, праспект Кляцкова.

Леанід Герасімавіч Кляцкоў – удзельнік Вялікай Айчыннай вайны і актыўны дзеяч Гродзенскай вобласці. Менавіта ў гонар такога выдатнага і адданага сваёй Радзіме чалавека названы адзін з прасторных праспектаў Гродна.

І, ведаеце, дзякуючы такому цікаваму праекту, я яшчэ лепш зразумела, як жа мне падабаецца мая вуліца, мой горад! Сапраўды, з году ў год пачынаеш глыбей разумець увесь патаемны сэнс слоў «мая малая Радзіма»!

Калі ласка, запрашаем да нас у Гродна, дзе столькі па-свойму прыгожых і яскравых праспектаў, вуліц і завулкаў!

Прыемнага прагляду фотазамалёўкі, у якой я старался прадставiць яскравыя куточкі нашага праспекта Кляцкова».

«Вандроўка па праспекце Кляцкова!»

Флешмоб «С любовью к малой Родине»

II районный Фестиваль иностранных языков

Поздравляем учащихся школы Менько Евгению (VI «А»), Лаглал Карину (VI «Е»), Говину Веронику (V «А»), Семашко Майю (VI «А») с успешным выступлением во II районный Фестиваль иностранных языков. Команда удостоена диплома II степени в номинации «Я-гид».

Автор проекта «Богом хранимая Малая Родина» — Санюкевич Дарья Викторовна. В подготовке участников фестиваля принимали участие учителя английского языка Юренкова Наталья ЮрьевнаНикита Елена Ивановна.